Kratsi mu selga! Lõbus neuropsühholoogiline mäng ruumilise teadlikkuse arendamiseks

15.00

Autor: А.Boeva

Saadavus: 2 laos

Tootekood: ISBN 978-5-98563-631-4 Kategooria:

Tähed, sümbolid, märgid… õppimise edukus sõltub lõppkokkuvõttes nende kujutiste stabiilsusest. Aga mis siis, kui omandate need mitte ainult visuaalse taju, vaid ka kehalise taju kaudu? Kummalisel kombel võimaldab see saavutada jätkusuutlikumaid tulemusi. Kavandatavas mängus lapsed “kraabivad üksteise selga”: üks laps joonistab teisele selga ja ta arvab ära. Selle huvitavamaks ja kasulikumaks muutmiseks soovitame joonistada mitte ainult tuttavaid tähti ja numbreid, vaid ka arusaamatuid graafilisi pilte.
Selliseid mänge on juba pikka aega kasutanud spetsialistid – neuropsühholoogid, logopeedid, õpetajad – ja need on oma tõhusust tõestanud. Nii et meie pakutav mäng on kasulik täiendus tavalistele korrigeerivatele ja arendavatele tundidele. Noh, pealegi saate seda lihtsalt peol mängida – see ei ole igav ja kasulik!

Komplekt sisaldab:

• graafiliste piltidega kaardid – 39 tk;
• kaardid numbritega – 20 tk;
• vene tähestiku tähtedega kaardid – 59 tk;
• ülesande täitmise viisi kujutavate piktogrammidega kaardid – 10 tk.;
• juhendamine.

Taimer ei kuulu komplekti!

Mängijate vanus: 5-11 aastat.
Mängijate arv: 2 kuni 12.

Mängu kohta

Levib müüt, et me ei kasuta igapäevaelus rohkem kui 10% ajuressurssidest. Tegelikult ei ole. Tõepoolest, isegi kõige lihtsama ülesande lahendamiseks lülitatakse sõna otseses mõttes kõik ajustruktuurid sisse ja aju töötab nagu orkester, milles igal instrumendil on oma osa. Siiski on olnud kalduvus toita aju ainult intellektuaalse toiduga.Kes poleks kuulnud loosungit “Pumpa oma ajud”? Kõige sagedamini järgneb sellele tähelepanu- ja mälutreening, kiirlugemise või kiirloendamise kursused. Need on suurepärased vahendid arendamiseks, kuid kõige esimene ja peamine arenguallikas ning samal ajal saabuva info filter on meie keha. Ja mida vanemaks me saame, seda rohkem me sellest eemaldume ja seda vähem usaldame – eriti kui aju parandamise viisi. Aga asjata! Lõppude lõpuks on aktiivne liikumine see, mis stimuleerib uute neuronite arengut hipokampuses, mis on mälu hoidla, ja sellest ka meie isiksus kui selline.

Nahakinesteetiline tunne on üks tundlikkuse põhitüüpe ja areneb juba sünnieelsest perioodist alates. Tema abiga toimub kehaskeemi arendamine ja ruumiliste representatsioonide kujunemine. Need “moodustavad “koordinaatide võrgustiku”, mille kaudu inimene tajub ümbritsevat reaalsust ja loob maailmast oma individuaalse pildi” (Leontiev A. N.). Aju areneb eelkõige liikumise ja taju kaudu. Mida keerukamaid pilte suudame oma tundlike naharetseptoritega “lugeda”, seda täiuslikumalt see toimib. Seega paradoksaalsel kombel, kuid tõsi – naha tundlikkus mõjutab otseselt lapse kognitiivset arengut.

Meie pakutavas mängus lapsed “kraabivad üksteisele selga”: üks laps joonistab teisele selga ja ta arvab ära. Selle huvitavamaks ja kasulikumaks muutmiseks soovitame joonistada mitte ainult lapsele tuttavaid tähti ja numbreid, vaid ka arusaamatuid graafilisi pilte.Fakt on see, et abstraktsete sümbolite ja märkide tajumine on palju keerulisem protsess kui konkreetsete kujutiste tajumine. Aju peab täitma rasket ülesannet analüüsida pilti ennast, eraldada selle osad, mõista suhtelist asendit, integreerida need ja mõista nähtu tähendust. Näiteks lihtsa sõna “KASS” lugemisel lahendatakse palju probleeme. Mis see on: joonis või sümbol? Sümbol koosneb mitmest objektist. Iga objekt on täht. Kõiki tähti loetakse ja sõltuvalt nende suhtelisest asukohast tajutakse kogu sõna. Sõna taga on selle tähendus ja aju “ekraanil” näeme elavat objekti. See on lihtsalt lihtsustatud tajuskeem. Ja kui see sümbol on tagaküljele “kirjutatud”, peab aju äratundmise-tajumise nimel tegema veelgi olulisemat tööd ja seetõttu suureneb selle tegevuse arenemispotentsiaal märkimisväärselt.

Tähed, sümbolid ja märgid – lapse hariduse edu sõltub lõppkokkuvõttes nende kujutiste stabiilsusest. Ja mis siis, kui valdate neid mitte ainult visuaalse taju, vaid ka kehalise taju kaudu? Nii on võimalik saavutada palju jätkusuutlikumaid tulemusi. Ja kellele ei meeldiks, kui selga kriimustatakse? Selliseid mänge on juba pikka aega kasutanud spetsialistid – neuropsühholoogid, logopeedid, õpetajad – ja need on oma tõhusust tõestanud. Nii et meie pakutav mäng on kasulik täiendus tavalistele korrigeerivatele ja arendavatele tundidele. Pealegi saab seda lihtsalt igaval peol mängida.
Mängides õpivad lapsed:

• kopeerida lihtsaid ja keerulisi kujundeid;

• selgitada teisele isikule joonise detailide ruumilist paigutust;

• töötage meeskonnas – usaldage üksteist, kuulake partnerit, tegutsege nii, et partner mõistaks.

Mängu eesmärk on aru saada, mida partner sulle selga joonistab, ja kujutada vastust graafiliselt (või võimalusel helistada suuliselt).

Sellel mängul pole välja, see koosneb ainult kaartidest:

• Graafiliste kujutistega kaardid sisaldavad erineva keerukusega geomeetrilisi kujutisi.

• Tähtedega kaartidel on kõik vene tähestiku tähed (vene keele sõnades sageli esinevad ja korduvad tähed esitatakse mitu korda).

• Numbrikaardid sisaldavad numbreid vahemikus 0 kuni 9 (kõik numbrid esitatakse kaks korda).

• Ülesande sooritamise viisi kujutavad kaardid sisaldavad piktogramme, mis näitavad joonistamise viisi: parem või vasak käsi; konkreetne sõrm, rusikas, peopesa jne; pidev joon, koputamine, “kriimustamine” jne

Kaal 300 g
Mõõtmed 15 × 10 × 4 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Kratsi mu selga! Lõbus neuropsühholoogiline mäng ruumilise teadlikkuse arendamiseks”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top